Αποτελέσματα 27ου Λαϊκου Αγώνα Δρόμου

dromos kyriazopoulos copy copyΤην Κυριακή 7 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε ο 27 ος Λαϊκός Δρόμος σε Ανώμαλο έδαφος που διοργάνωσε ο Φιλοπροοδευτικός Όμιλος Σελιανιτίκων, που φέτος εντάσσει τους αγώνες στις εκδηλώσεις του Ομίλου για τα 40 χρόνια από την ίδρυσή του. Συμμετείχαν 176 δρομείς – αθλητές, ερασιτέχνες και παιδιά. Οι αγώνες διεξήχθηκαν όπως πάντα με επιτυχία και αθλητικό πνεύμα.
Απονεμήθηκαν μετάλλια στους τρεις πρώτους κάθε κατηγορίας ως εξής:

1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (150μ.) Νηπιαγωγείο Αγόρια
1ος : Θεοφανόπουλος Νίκος
2ος : Μαραγκόπουλος Θεόδωρος
3ος : Μανιώτης Σάββας

2η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (150μ.) Νηπιαγωγείο Κορίτσια
1η : Τσεκούρα Ελένη
2η :Μοιραλιώτη Μαρίζα
3η : Παπαϊωάννου Μαρίνα

3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (600μ.) Α,Β Δημοτικού Αγόρια
1ος : Σπάσιος Στέργιος
2ος : Κοσσέρης Σπυρίδων
3ος : Καραχάλιος Γεώργιος

4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (600μ.) Α,Β Δημοτικού Κορίτσια
1η : Σαμίκου Νικολίτσα
2η : Τσιάρα Νίκη
3η : Σωτηροπούλου Σπυριδούλα

5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (800μ.) Γ,Δ Δημοτικού Αγόρια
1ος: Σαμίκος Παναγιώτης
2ος :Θεοφανόπουλος Παναγιώτης & Παλαιολογόπουλος Ανδρέας
3ος : Καράμπαμπας Χρήστος

6η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (800μ.) Γ,Δ Δημοτικού Κορίτσια
1η : Σκαπετοράχη Αγάπη
2η : Καρατζιά Κυριακή
3η : Μητροπούλου Ιωάννα

7η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (1000μ.) Ε,Στ Δημοτικού Αγόρια
1ος : Σαμίκος Αθανάσιος
2ος : Σταθακόπουλος Σωτήρης
3ος : Μητρόπουος Νίκος

8η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (1000μ.) Ε, ΣΤ Δημοτικού Κορίτσια
1η : Γιορντάνοβα Θεοδώρα
2η : Μποδιώτη Άννα
3η : Χανζτελή Αθηνά & Νικολοπούλου Θεοδώρα

9η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Γυμνασίου Αγόρια
1ος : Βούλγαρης Βασίλειος
2ος : Βούλγαρης Κωνσταντίνος

10η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Γυμνασίου Κορίτσια
1η : Παλαιολογοπούλου Κων/να
2η : Χότζα Τζέβα
11η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Λυκείου Αγόρια
1ος : Χότζα Αριόλ
2ος : Ευσταθίου Βασίλειος

12η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Λυκείου Κορίτσια
1η : Σταματέλου Αναστασία & Σουσάρι Νταϊάνα

13η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.100μ.) Ανδρών ερασιτεχνών ανεξαρτήτου ηλικίας
1ος : Κωστόπουλος Φάνης
2ος : Τζάκης Γιώργος (ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
3ος : Σταθόπουλος Βασίλειος

14η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.100μ.) Γυναικών ερασιτεχνών ανεξαρτήτου ηλικίας
1η : Τζάκη Βασιλική
2η Τζάκη Κατερίνα
3η Κατσούλη Δήμητρα

17η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (7.000μ.) Ανδρών αθλητών & ερασιτεχνών
1ος : Μπούνας Βασίλειος
2ος : Μητρόπουλος Κωνσταντίνος(ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)
3ος : Βαμβακάς Νικόλαος

18η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (7.000μ.) Γυναικών αθλητριών & ερασιτεχνών
1η : Τράντζα Χρυσάνθη
2η : Νικολοπούλου Αριστέα
3η : Παναγοπούλου Δέσποινα

Επίσης απονεμήθηκαν τιμητικά μετάλλια
A. στον μεγαλύτερο σε ηλικία συμμετέχοντα:
Παπαγεωργίου Παναγιώτης (64 ετών)
B. στη μικρότερη:
Λόη Εμέλεια (2 ετών)
Απονεμήθηκαν τιμητικά διπλώματα σε όσους συμμετείχαν ομαδικά:
1) Αθλητικό σωματείο «ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ»
2) » » ΣΔΥΠ
3) Veterunners Πάτρας
4) Φιλιππίδης –Μαραθωνοδρόμων Πάτρας
5)Δημοτικό Σχολείο Σελιανιτίκων
6)Νηπιαγωγείο Σελιανιτίκων
7) Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου
8) Lepado runners
9) Διαγόρας
Όλοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό δίπλωμα.
Στην εκδήλωση παραβρεθήκαν: ο Πρόεδρος του Νομικού Προσώπου & Αντιδήμαρχος Οικονονμικών Αιγιάλειας κ. Π. Παπαγιαννακόπουλος, η Πρόεδρος της ΔΗΚΕΠΑ κα Μ. Παπαχριστοπούλου, ο πρόεδρος του Τ.Σ. Σελιανιτίκων κ. Ευ. Γεωργόπουλος, ο εκπρ/πος του Συλλόγου εκπ/κων Π.Ε. Αιγιαλείας κ. Κ.Μεσάζος, ο πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Σελιανιτίκων και Λόγγου κ. Χ. Σερβές, παλιοί πρόεδροι
του Ομίλου και πλήθος κόσμου.

Το Δ.Σ. του Ομίλου ευχαριστεί όσους συμμετείχαν στον αγώνα, όσους παραβρέθηκαν και όσους βοήθησαν στη διεξαγωγή του αγώνα όπως την τροχαία Αιγίου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών & Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Πάτρας,
τον παιδίατρο κ. Κ. Δακορώνιας, το γυμναστή κ. Θ. Δροσόπουλο, τη χορευτική ομάδα του
DANCE ACADEMY που χόρεψαν κατά την αναμονή των αποτελεσμάτων και τα μέλη του.
Επίσης ευχαριστεί τους αθλοθέτες των αγώνων:
1. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
2. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ & ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
3. ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ «ΠΡΩΤΗ» της ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
4. ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ- ΛΟΓΓΟΥ
5. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
6. ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΗΜΟΥ ΑΙΓΙΑΛΑΕΙΑΣ